sprzedaż auta

Jak powinna być przeprowadzona sprzedaż auta ? Ile może trwać ?

Jeżeli masz do sprzedania samochód to musisz mieć świadomość tego że nie jest to łatwa operacja. Szczególnie iż ilość samochód na sprzedaż na rynku jest naprawdę na sporym poziomie. Problem jest natomiast w tym iż więcej jest osób które chcą sprzedać auto niż tych które chcą je zakupić. W przeciągu wielu lat od potworzenia granicy sprowadziliśmy miliony samochodów. Sprzedaż auta stała się więc sporym wyzwaniem. Jeżeli twoje auto jest jeszcze w dobrej kondycji i jest stosunkowo nowe to sytuacja taka jest znacznie łatwiejsza. Jeżeli natomiast jest już to starszy model i posiada sporo wad to sprawa może być znacznie trudniejsza niż się z pozoru wydaje. Takie samochody sprzedają się bardzo długo a czasem nawet nie ma wcale zainteresowanych ich odkupem osób. W związku z taka sytuacją wiele osób rezygnuje ze sprzedaży jeszcze przed tym zanim znajdzie się poważnie zainteresowany klient. Czasem łatwiej jest przeznaczyć auto na złom niż je sprzedać.

sprzedaż auta

Zapraszamy serdecznie również na nasz skup aut w Koszalinie i złomowanie aut Koszalin oraz całe województwo Zachodniopomorskie !

Jak więc przeprowadzić sprzedaż auta aby była ona owocna ?

W pierwszej kolejności warto się zastanowić nad tym czy nasz samochód nadaje się jeszcze na sprzedaż i jakie ewentualnie korzyści możemy z tego wyciągnąć. Czasem gdy odpowiednio przeliczymy nasz czas, koszty wystawienia ogłoszeń oraz czas sprzedaży samochodu może okazać się iż nie opłaca się tego robić wcale. Jeżeli natomiast samochód da się jeszcze sprzedać w rozsądnej cenie to trzeba się do tego przygotować i przeprowadzić procedurę najlepiej jak tylko się da. Sama sprzedaż samochodu czasem trwa dłużej a czasem krócej. Wiele zależy od tego jak dużo sił i czasu poświęcimy na poszukiwanie odpowiedniego klienta. Ważne jest więc gdzie wystawimy auto na sprzedaż i jak je opiszemy. Warto wstawić także ładne zdjęcia. Im nowsze i w lepszym stanie jest nasze auto tym większa szans że ktoś będzie chciał je jeszcze szybko i sprawnie kupić.

Dlaczego sprzedaż auta trwa tak długo ?

Problem może stanowić to iż na rynku występuje bardzo duża konkurencja. Otwierając popularne serwisy ogłoszeniowe mamy dostęp do setek samochodów. Jeżeli nasze auto jest jednym z popularnych modeli to może się okazać że mamy bardzo dużą konkurencję. Na ogłoszeniach mamy wystawione nawet kilka tysięcy pojazdów z całej Polski ! Dlatego sprzedaż samochodu może być stosunkowo trudna. Pośród wielu innych samochodów nasze auto po prostu ginie w tłumie. Trzeba w jakiś sposób się przebić aby inne osoby zobaczyły nasze ogłoszenie. Sposobów na to może być kilka. Jednym z nich jest wystawienie samochodu na wielu portalach. Wystawiając auto na różnych portalach zwiększasz szanse na jego potencjalną sprzedaż. Ważnym czynnikiem jest także wstawienie dobrych zdjęć. Dobre zdjęcia są połową sukcesu w takiej właśnie sytuacji. Dlatego zarówno zdjęcia jak i sam opis należy możliwie starannie i dokładnie opracować. Im lepsze zdjęcia tym większa szansa iż potencjalnie ktoś kliknie w nasze ogłoszenie.

Jak można przyspieszyć sprzedaż auta ?

Najlepiej oczywiście sprzedają się samochody sprawne i całkowicie bez wad. Trudno jest jednak o taki pojazd szczególnie jeżeli ma już za sobą wiele lat użytkowania. W takim przypadku jeżeli zależy nam na sprzedaniu samochodu to powinniśmy go jak najlepiej do tego przygotować. Optymalnym rozwiązaniem będzie porządne pranie, mycie i usunięcie widocznych gołym okiem wad. Im lepiej potencjalnie na zdjęciach będzie wyglądać twój samochód tym większa szansa że rzeczywiście zostanie on szybko i skutecznie sprzedany. Znacznie gorzej może jednak wyglądać sytuacja ze sprzedaniem samochodu którego wad nie da się w prosty sposób naprawić. Jeżeli nasze auto jest zardzewiałe, zniszczone, uszkodzone lub niesprawne to będzie je wyjątkowo ciężko sprzedać. Sytuacja nie jest jeszcze taka tragiczna jeżeli nasze auto ma tylko kilka lat. Jeżeli dodatkowo ma już za sobą wiele lat użytkowania to jest natomiast znacznie gorzej. Taki samochód niestety może nie znaleźć nabywcy nawet mimo naszych usilnych starań.

Dlaczego sprzedaż auta starego i zniszczonego może okazać się nieopłacalna ?

Wielu osobom wydaje się iż sprzedaż nawet starego i zniszczonego samochodu gwarantuje duży zysk. Nie mają jednak świadomości iż taka operacja wiąże się także ze sporymi kosztami które czasami mogą się nie zwrócić. Jeżeli chcemy sprzedać samochód to musi być on sprawny i posiadać aktualny przegląd i ubezpieczenie. Bardzo dobrze gdy opłaty są jeszcze aktualne przez dłuższy czas. Takie pojazdy mają największą szanse znaleźć swoich przyszłych nabywców. Jeżeli natomiast w naszym aucie właśnie kończy się przegląd oraz ubezpieczenie a jego stan jest dość kiepski to inwestowanie w jego sprzedaż może przekreślić szansę na zysk. Szczególnie jeżeli samochód spędzi u nas sporo czasu zanim znajdzie nowego właściciela. Przez cały tan czas musimy przecież inwestować w ogłoszenia, oraz ponosić koszty utrzymanie samochodu takie jak jego ubezpieczenie. Jeżeli samochód będzie się na przykład sprzedawał przez pół roku to po odliczeniu kosztów nasz zarobek może być bardzo skromny.

Jak przeprowadzić sprzedaż samochodu jeżeli nie ma żadnych klientów na horyzoncie ?

Jeżeli przy sprzedaży samochodu natrafimy na sytuację w której nie mamy żadnych klientów na horyzoncie to warto zastanowić się nad tym czy na siłę warto trzymać taki samochód. Czasami lepiej poszukać klienta na własną rękę. W takiej sytuacji pomóc może nam właśnie skup aut lub złomowanie. W takich miejscach możemy szybko pozbyć się samochodu na który nie ma żadnych chętnych. Takie oferty są kierowane do właśnie takich klientów jak my. Czyli szukających rozwiązania na problem z samochodem którego nikt już nie chce kupić. W dodatku może się okazać iż szybka sprzedaż samochodu do takiego punktu będzie znacznie lepszym rozwiązaniem niż powolne poszukiwanie klienta poprzez ogłoszenia. Zasadniczym plusem będzie tu zbycie pojazdu od ręki. Nie będziemy więc przez długi czas ponosić kosztów związanych z posiadaniem samochodu jak i wystawianiem ogłoszeń. Taka propozycja może więc być rozsądna.

Dlaczego sprzedaż samochodu to trudna sztuka ?

Jak więc widzisz sprzedać pojazdu to trudna sztuka w której trzeba wiedzieć jak wybrnąć z sytuacji aby na tym ie stracić. Szczególnie że rynek jest już przesycony starszymi i zniszczonymi samochodami, których ze względu na stosunkowo duże koszty naprawy nikt nie chce kupić. Dlatego warto rozważyć każdą możliwą formę sprzedaży aby otrzymać jak najlepszy wynik. Czasem sprzedaż taniej ale w krótszym czasie może się okazać znacznie bardziej korzystna niż utrzymywanie wysokiej ceny na siłę. Czasami może się nawet okazać iż lepiej zezłomować stary samochód i odzyskać składkę OC niż czekać długo na klienta i liczyć na to że odzyskamy pieniądze. Rynek motoryzacyjny się z zmienia a my musimy podążać za nim.