złomowanie pojazdów

5 powodów gdy złomowanie pojazdów jest niemożliwe lub mocno utrudnione

W większości przypadków złomowanie pojazdów odbywa się bez większych komplikacji. Tak jest w około 95% przypadków. Niestety cały czas zdarzają się nam sytuacje w których nie możemy z jakiegoś powodu przeprowadzić procedury. Zazwyczaj ma to miejsce z powodu zaniedbań naszego potencjalnego klienta. Niestety te 5% osób z wielu powodów ma problemy z prawidłowym pozbyciem się samochodu. Często wynika to z nieodpowiedniego przygotowania się do tej operacji. Na naszej stronie już niejednokrotnie pisaliśmy o tym jak wygląda procedura i jakich dokumentów wymagamy. Wiele osób jednak cały czas nie chce zapoznać się z tymi informacjami. Czasem z niewiedzy a czasem świadomie wprowadzają nas w błąd, licząc iż odbierzemy od nich auto mimo ubytków formalnych lub technicznych. Większość przypadków dotyczy problemów formalno-prawnych. Niektóre osoby próbują nam jednak cały czas sprzedać za grube pieniądze zdekompletowane wraki aut. Oczywiście nie jesteśmy zainteresowani takimi pojazdami. Szczególnie jeżeli jeszcze oczekują oni za takie pojazdy pieniędzy.

złomowanie pojazdów

Zapraszamy serdecznie również na nasz skup aut w Koszalinie i złomowanie aut Koszalin oraz całe województwo Zachodniopomorskie !

Kiedy najczęściej złomowanie pojazdów jest niemożliwe ?

Wiele osób nadal kupuje na rynku wtórnym pojazdy które z wielu powodów nie mają jasnej sytuacji prawnej. Z tego powodu często nie jesteśmy w stanie państwu pomóc z takimi właśnie samochodami. Najczęściej pojazdy te nie mają:

  • ciągłości umów kupa sprzedaży
  • zostały sprzedane bez prawa własności lub zgody właściciela
  • nie mają polis OC
  • posiadają niejasną sytuację prawną w związku z nabyciem spadku
  • są zajęte przez komornika, bank lub inne instytucje
  • współwłaściciel nie chce wyrazić zgody na złomowanie

Wiele razy pisaliśmy już na tym blogu jak ważne jest pilnowanie wszystkich formalności i dokumentów. Wiele osób nadal nie stosuje się do tych wymagań i w późniejszym czasie ma z tego powodu kłopoty. Tylko jeżeli mają państwo wszystkie niezbędne dokumenty oraz posiadają państwo prawo własności do pojazdu to możliwa jest jego sprzedaż lub złomowanie. Uczulamy więc na to żeby mieć to na uwadze kupując auto.

1. Brak ciągłości umów podczas kupna auta lub zgubienie tych dokumentów

Ten problem przewija się cały czas w naszej działalności. Oczywiście jest to zauważalne już w mniejszym stopniu niż jeszcze kilka lat temu. Nadal jednak dzwonią do nas państwo i pytają co w takiej sytuacji. Wiele osób próbuje także ukrywać ten fakt przed nami. Ponieważ dojeżdżamy do państwa na miejsce, wielu potencjalnych klientów nie szanuje naszego czasu. Podczas rozmowy telefonicznej przed odbiorem samochodu zawsze pytamy czy ma on komplet dokumentów. Mimo tego iż wiele osób potwierdza iż tak właśnie jest, okazuje się iż rzeczywistość jest z goła odmienna. Niestety musimy zmartwić te osoby. Mimo tego iż przyjedziemy do państwa to i tak nie odbierzemy auta do którego nie ma kompletu dokumentów ! W ten sposób marnują więc państwo zarówno czas nasz jak i swój. Dodatkowo w takiej sytuacji możemy obciążyć państwa kosztami dojazdu. A te często będą niemałe ! Prosimy więc o rozważne zamawianie naszej usługi.

2. Brak dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu uniemożliwia nam złomowanie pojazdów

Podobnie jak w przypadku powyżej wiele osób posiada samochody do których nie ma tych dokumentów. W tym przypadku sytuacja jest jednak łatwiejsza do uratowania. Jeżeli nie mają państwo z jakiegoś powodu ani karty pojazdu ani dowodu rejestracyjnego to nie mogą państwo w tym momencie zezłomować pojazdu. Mogą państwo jednak uzyskać stosowne zaświadczenie z wydziału komunikacji gdzie pojazd był zarejestrowany. Na podstawie takiego dokumentu są państwo w stanie również sprzedać lub zezłomować auto. Jeżeli jednak nie mają państwo w tym momencie:

  • dowodu rejestracyjnego
  • karty pojazdu
  • lub zaświadczenie z wydziału komunikacji

to nie jesteśmy w stanie państwu pomóc. Wystarczy jednak iż będą państwo posiadali jeden z wyżej wymienionych dokumentów i jest to już możliwe. Dlatego jeszcze przed ewentualną sprzedażą lub złomowaniem sprawdźcie państwo dokładnie jakie dokumenty do pojazdu posiadacie. W razie wątpliwości lepiej do nas zadzwonić i zapytać.

3. Brak prawa własności do pojazdu

Wiele osób próbuje również nadal u nas sprzedać lub zezłomować auto do którego nie mają prawa własności. Często są w posiadaniu dokumentów od samochodu i są zdziwieni iż nie mogą go zezłomować. Sprawy są często bardziej skomplikowane. Spotykamy się dość często z samochodami po osobach zmarłych, gdzie nie zostały sporządzone dokumenty nabycia spadku. Zdarzają się też auta kupione bez umowy lub z brakiem ciągłości umów. Przypominamy iż każdy samochód który nie ma jasnej sytuacji prawnej nie może zostać legalnie zezłomowany. Dlatego tak istotne jest pilnowanie i załatwianie wszystkich formalności na czas. Niektóre auta czekają latami i zajmują miejsca parkingowe. Dopiero gdy straż miejsca lub policja zaczyna się nimi interesować to potencjalni spadkobiercy próbują rozwiązać problem. Uczulamy na takie sytuacje. Często nie jesteśmy w stanie państwu wtedy szybko pomoc. Dlatego sprawy spadkowe czy inne kwestie formalne zalecamy załatwiać na bieżąco. Nie zwlekajcie z tym państwo do ostatniej chwili lub sytuacji podbramkowej.

4. Auta które są zajęte przez komorników, banki lub mają współwłaścicieli

Dla niektórych osób niejasna jest sytuacja aut które posiadają kilku właścicieli. Wyjaśniamy więc państwu iż nie da się sprzedać lub zezłomować pojazdu gdzie wszyscy współwłaściciele nie wyrażają na to zgody. Bez znaczenia czy są to współwłaściciele wpisanie w dowód rejestracyjny dobrowolnie czy przymusowo. Obojętnie więc czy wujek, ciocia, brat czy kto inny nie chce się zgodzić na sprzedaż lub złomowanie auta. Nie zrobicie tego bez ich zgody. Ponownie wygląda sprawa w przypadku samochodów zajętych przez komornika lub bank. W tym przypadku nie ma również możliwości sprzedaży lub zezłomowania auta bez zgody banku lub komornika. Nie ma więc sensu próbować na siłę zezłomować lub sprzedać takie auto. Złomowanie pojazdów jest możliwe tylko gdy sytuacja pojazdu jest jasna i przejrzysta oraz jest prawowity właściciel który może dopełnić z nami wszystkich niezbędnych formalności. W razie wątpliwości proszę pisać lub dzwonić i pytać.

5. Złomowanie zdekompletowanych wraków bez wartości

Nasza działalność jest prowadzona w celu uzyskania zysków a te pochodzą z przyjmowania od państwa samochodów do kasacji. Nie ma się więc co dziwić iż nie chcemy przyjmować różnego rodzaju śmieci jak i zwłok pojazdów za które właściciele żądają jeszcze pieniędzy. W takim przypadku to my możemy oczekiwać od państwa dopłaty do odbioru zdekompletowanego pojazdu. Jest to dla nas oczywista sytuacja. Jeżeli wymontowali już państwo z pojazdu wszystkie wartościowe elementy to nie mogą liczyć na to że my chętnie odbierzemy takie auto i jeszcze za nie zapłacimy ! Dla nas jest to w tym momencie tylko odpad który będzie trzeba zutylizować i jeszcze za to zapłacić ! Proszę więc o poważne traktowanie naszej oferty !

Nasz profesjonalny skup aut Koszalin jak i złomowanie aut Koszalin chętnie odpowie na wszystkie państwa pytania dotyczące złomowania waszego auta !