złomowanie samochodu

Złomowanie samochodu ? Dlaczego jest to dobry sposób na stare auto ?

Jeżeli jesteś w tym miejscu to zapewne masz w swoim posiadaniu stare i zniszczone auto. Bardo możliwe że próba jego sprzedaży spełzła na niczym a ono nadal zalega pod twoim domem. To bardzo frustrująca sytuacja. Szczególnie że każdy zarejestrowany w Polsce samochód musi posiadać polisę OC. W związku z tym płacisz za pojazd którego wcale już nie potrzebujesz. Dalsza sprzedaż może w tym przypadku generować tylko kolejne koszty i żadnych potencjalnie zainteresowanych osób. Każdy kolejny miesiąc przetrzymywanie samochodu oddala nas od zysku. Dlatego w takiej sytuacji złomowanie samochodu może okazać się dla nas zbawieniem i rozwiązaniem utrapienia jakim jest płacenie polisy OC za auto z którego nie będziemy korzystać. Korzystając z takiej opcji jesteśmy w stanie  pozbyć się samochodu nawet w jeden dzień. Dlatego wiele osób nie decyduje się nawet na sprzedaż starego samochodu tylko od razu przechodzi do złomowania. To wygodniejsze jak i szybsze rozwiązanie.

złomowanie samochodu

Zapraszamy serdecznie również na nasz skup aut w Koszalinie i złomowanie aut Koszalin oraz całe województwo Zachodniopomorskie !

Kiedy złomowanie samochodu jest najlepszym rozwiązaniem ?

O tym że sprzedaż samochodu może być bardzo trudna przekonało się wiele osób które już próbowały się pozbyć starych i zniszczonych samochodów. Jeszcze trudniej jest natomiast sprzedać auto które uległo uszkodzeniu lub awarii. Taki niejeżdżący wrak bardzo trudne sprzedać. Wszystko skupia się na tym iż od kilku lat ceny usług związanych z naprawą jak i serwisowaniem samochodów stale idą w górę. Przekłada się to na coraz mniej korzystne kupowanie samochodów które wymagają dużej troski. Szczególnie tych które wymagają wielogodzinnej naprawy w wyspecjalizowanym warsztacie. Wszystkie auta powypadkowe i poważnie uszkodzone stały się utrapieniem dla ich właścicieli. Takie pojazdy często warto jak najszybciej zezłomować aby nie generowały już żadnych dodatkowych kosztów. Dlatego zanim zdecydujesz się na sprzedawanie samochodu warto rozważyć to jakie są realne szanse na to aby sprzedaż taką zakończyć sukcesem. Jeżeli szanse są niewielki to może lepiej od razu przejść do złomowania.

Czy złomowanie samochodu wiąże się z jakimiś kosztami ?

Wręcz przeciwnie. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie z bardzo prostego powodu. Ze złomowaniem samochodu wiążą się pieniądze. Co to dokładnie oznacza ? Jeżeli mamy samochód który nie nadaje się do dalszego użytku i zagraca nasze podwórko to musimy go jeszcze utrzymywać a to wszystko generuje niepotrzebne koszty. Każdy pojazd musi przecież posiadać polisę OC. Dlatego właśnie czasami nie opłaca się długo zwlekać i spróbować sprzedawać auto we własnym zakresie. Można na tym po prostu więcej stracić niż zyskać. Dodatkowo większość kasacji płaci za złomowane pojazdu. To oznacza iż że można się pozbyć problemu szybko i jeszcze na tym zarobić. Bez marnowania czasu i pokazywania samochodu potencjalnym klientom. Dlatego własnie złomowanie auta może okazać się bardzo korzystne i szybsze niż tradycyjna sprzedaż.

Ile można zarobić złomując samochód ?

Nie da się jednoznacznie określić kwoty jaką można zarobić na złomowanie samochodu. Jest to jednak zazwyczaj kilkaset złotych. Oczywiście wartość samochodu zależy od tego ile chce zapłacić dana kasacja. Jedne płacą więcej a inne mniej. Niektóre nie płacą nic. My staramy się zawsze wyceniać realną wartość samochodu i płacić jak najlepiej. Cena zależy także od tego w jakim stanie znajduje się samochód. Samochody całe i kompletne są dla nas priorytetem. Te uszkodzone i zdekompletowane także przyjmujemy ale już na innych warunkach. Jeżeli zdemontujesz z pojazdu wszystkie cenne części to nie licz na to iż kasacja jeszcze zapłaci za pojazdu pieniądze i sama po niego przyjedzie. Na takie warunki możesz liczyć jeżeli przekażesz nam kompletny pojazd. Cena starych i zniszczonych samochodów jest też w dużym stopniu uzależniona od aktualnej ceny złomu. Ma to bezpośrednie przełożenie. Dlatego właśnie ceny złomowanie auta mogą się wahać w zależności od tego w jakim momencie jest realizowana taka usługa.

Czy złomowanie pojazdu to skomplikowana procedura ?

Dla naszych klientów zdecydowanie nie. Wszystko jest tak przeprowadzone aby było dla państwa jak najłatwiejsze. Oznacza to iż nie muszą się państwo na tym znać ani się o to martwić. To my jesteśmy fachowcami od złomowania i jesteśmy po to aby państwu ze wszystkim pomóc. Dlatego zapewniamy państwu całkowitą i fachową obsługę. Nie muszą się państwo martwić ani o sam transport, ani o przebieg złomowania. Państwo ze swojej strony zgłaszają nam tylko chęć zezłomowania samochodu. My przyjeżdżamy do państwa i zabieramy samochód. Na miejscu wystawiamy wszystkie dokumenty do wydziału komunikacji jak i firmy ubezpieczeniowej. Tłumaczymy także państwu co i gdzie należy załatwić aby w odpowiednim terminie dopełnić wszystkich urzędowych formalności. W razie potrzeby służymy także pomocą i radą po przeprowadzeniu złomowania. Tylko u nas możesz uzyskać tak fachową i szybką obsługę. W razie pytań jesteśmy do państwa dyspozycji.

Ile trwa złomowanie pojazdu ? Czy trzeba długo czekać ?

Dla państwa jest to bardzo krótka procedura. Dla nas już bardziej skomplikowana. Musimy zająć się bezpiecznym dla środowiska przetworzeniem państwa pojazdu. Państwo nie muszą sobie jednak tym zaprzątać głowy. Z waszej strony procedura wygląda następująco:

  • dzwonią państwo do nas
  • rozmawiamy na temat pojazdu i dokonujemy wyceny
  • jeżeli są państwo zdecydowani ustalamy termin odbioru
  • przyjeżdżamy w ustalonym terminie i odbieramy auto
  • wystawiamy wszystkie dokumenty
  • płacimy za pojazd

Na samą procedurę związaną ze złomowaniem pojazdu u państwa potrzebujemy bardzo mało czasu. Zazwyczaj wystarczy że poświęcą państwo nam około 30 minut. Tylko tyle czasu potrzebujemy aby zabrać państwa auto na lawetę i wystawić wszystkie niezbędne dokumenty. Na miejscu objaśniamy państwu także co należy zrobić i do jakich urzędów zgłosić zezłomowanie samochodu. Płacimy także gotówką za odbierany od państwa pojazd. Wszystko zajmuje naprawdę mało czasu i przy naszej pomocy każdy z państwa jest w stanie bez problemu przejść przez tą procedurę.

Czy muszę dostarczyć pojazd do złomowania ?

Nie jest to absolutnie konieczne. Podejmując nasze działania stawiamy na mobilność. Dlatego od dawna już specjalizujemy się w mobilnym złomowaniu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla państwa ponieważ to my przyjeżdżamy w dogodne miejsca. Dysponujemy specjalistycznym transportem dla pojazdów uszkodzonych i powypadkowych. Jesteśmy w stanie przyjechać pod państwa dom, szkołę, pracę lub do warsztatu gdzie auto się znajduje. Za dojazd i odbiór pojazdu nie pobieramy od państwa żadnych dodatkowych pieniędzy. Oznacza to iż nie potrącamy państwu żadnej kwoty za transport ! Nasz dojazd i odbiór samochodu jest dla państwa całkowicie gratis ! Tylko my oferujemy państwu tak korzystne warunki ! Zadzwoń i przekonaj się co możemy zaoferować za twoje auto.